AutonálepkyNákupní status

Položky:Ceny:
Prázdný
  
Celková cena:0 Kč

Hledat

Vyhledávání


Přihlásit se

Přihlašovací údaje

Kreditní a platební karty


Sociální sítě

Odkazy

Podporujeme

www.jancelustka.cz
www.trnavskykolik.cz
www.neocup.cz

Partneři

www.solwe.cz
www.zlinsport.cz
www.bruskalyzi.cz
www.detektor-shop.cz
www.gasedo.cz
www.hledat-zbozi.cz

Reklama

Pokud sháníte levné povinné ručení, doporučujeme vám ho sjednat s našim partnerem na ePojisteni.cznavigace ›

Autonálepky / Podporujeme

Podporujeme

Od června 2012 do prosince 2013 jsme podporovali Útulek pro zvířata v nouzi na který putovala z každého prodaného kusu nálepky 1 Kč

Útulek je situován nedaleko zastavěné části Zlína a je přístupný městskou hromadnou dopravou. Kapacita útulku umožňuje umístit zde až 80 psů a 40 koček a může na přechodnou dobu sloužit i jako útočiště pro handicapovaná volně žijící zvířata, jako jsou například ježci a ptáci.

Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava slouží především jako zařízení pro zaběhnuté, toulavé, opuštěné a odebrané psy a kočky. Pro úplnost uvádíme, že podle ust. § 6 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, nikdo nesmí zvíře opustit s úmyslem se ho zbavit nebo je vyhnat.

Od roku 2006 provozuje útulek nově i služby psího hotelu, jehož kapacita je 20 psů. Novinkou je také nabídka virtuální adopce. Ta umožní lidem, kteří nemohou mít doma z jakéhokoliv důvodu zvíře a rádi by pomohli, alespoň pravidelně finančně podpořit konkrétní zvíře.


Od prosince 2011 do května 2012 jsme společně podporovali dobrovolnická centra ADRA

Humanitární organizace ADRA nepůsobí jen v zahraničí, ale také v České republice, kde mimo jiné provozuje celkem deset dobrovolnických center, která vybírají, školí a koordinují dobrovolníky, jež pak bez nároku na finanční odměnu pomáhají seniorům, dětem, nemocným či lidem s postižením v nemocnicích, dětských domovech, domovech pro seniory či ústavech sociální péče. Dobrovolníci klientům těchto zařízení věnují především svůj čas a společnost; doprovází je na procházky, hrají s nimi hry, předčítají jim, učí se s nimi apod. Nabízejí jim blízký lidský kontakt, čímž výrazně přispívají k jejich psychické pohodě.

V roce 2010 dobrovolnická centra ADRA koordinovala 1356 dobrovolníků, což představuje přibližně 10% všech dobrovolníků, kteří jsou dnes organizováni podle zákona o dobrovolnické službě.

http://www.adra.cz/projekty/projekty-v-cr/dobrovolnicka-centra


Za měsíc říjen a listopad 2011 jsme podporovali Humanitární pomoc Africkému rohu

Africký roh zažívá nejhorší potravinovou krizi současnosti, která nejsilněji dopadá na Somálsko. V první polovině roku 2011 se počet lidí, kteří potřebují okamžitou humanitární pomoc, zvýšil na 2,85 milionu a toto číslo bude velmi pravděpodobně dále narůstat. OSN pro dvě oblasti Somálska vyhlásilo hladomor. Situace v Somálsku má vliv i na další země v regionu, neboť tisíce Somálců utíkají do sousední Etiopie, Keni a Džibuti.

Krize zasahuje téměř 12 milionů osob a toto číslo stoupá s každým dalším dnem. Tři z pěti somálských dětí, které přicházejí do uprchlických táborů v Etiopii, trpí podvýživou. Tábory jsou plné, ale každý den přibývají další lidé a jsou zde hlášeny případy akutních průjmových onemocnění. Uprchlíci nemají přístup k čisté vodě a trpí různými nemocemi.

ADRA v oblasti distribuuje potraviny (rýže, cukr, fazole, sůl a olej) a poskytla pomoc 776 rodinám, tj. více než 4500 osobám a nadále pokračuje v humanitární pomoci postiženému regionu.

Na pomoc Africkému rohu lze přispívat na číslo účtu 4028 4028/0300, variabilní symbol 392, nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč, ADRA obdrží 27 Kč).

http://www.adra.cz/projekty/zahranicni-projekty/humanitarni/africky-roh


Za měsíc červen, červenec, srpen a září 2011 poputují korunky na Haiti do Petit Goave, na podporu místního zemědělství.

Haiti je nejchudší zemí na severní polokouli a zahraniční pomoc je pro tuto zemi naprosto nezbytná. Přestože demokracie zde byla znovu nastolena v roce 2006, haitská ekonomika je nadále v katastrofálním stavu - většina populace žije za méně než dva dolary na den.

V poslední době bylo Haiti několikrát vystaveno nepřízni živlů - tropickým bouřím a hurikánům v roce 2008 a katastrofálnímu zemětřesení v roce 2010.

ADRA ČR začala pomáhat na Haiti v Petit Goave ihned po katastrofě, zprvu se soustředila na humanitární pomoc (distribuce stanů, zemědělských setů, základních hygienických balíčků atd.), poté se podílela na stavbě dočasných obydlí (shelterů) a rekonstrukci vodních zdrojů. Nyní pokračuje rozvojovou pomocí v zemědělství.

http://www.adra.cz/projekty/zahranicni-projekty/rozvojove/haiti


Za měsíc únor, březen, duben a květen 2011 putovaly korunky do Keni, na podporu zdravotnického zařízení v Itibo.

http://www.adra.cz/projekty/zahranicni-projekty/rozvojove/kena
http://www.edonation.cz/projekty/1

 


Za měsíc prosinec 2010 a leden 2011 směřovaly korunky do Mongolska na podporu místních zemědělců, kteří v důsledku tuhých zim čelí každoročně hladomoru.

http://www.adra.cz/projekty/zahranicni-projekty/rozvojove/mongolsko
http://www.edonation.cz/projekty/2

 


www.jancelustka.cz - oficiální stránky triatleta Jana Čelůstky

www.trnavskykolik.cz - oficilání stránky o Trnavského Kolíka

www.facebook.com/paraparada

Paraparáda je pořádána Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Paraparáda aneb Spolu jedem světem je neformálním sportovním setkáním handicapovaných se „zdravými" účastníky. Projekt Paraparády oslovil mnohé soutěžící a spolupracující organizace natolik, že se letos uskuteční již 8. ročník.Realization: Enzon